Our range of products include advertising led pole screen.
₹ 5800 / Sq ft Get Latest Price
| Pixel Pitch | P4 |
| Brightness | >6000 nits |
| Screen Dimensions (W x H) | 960x960 mm (3.15x3.15 ft) |
| Color | Full |
| Shape | Rectangle |
| IP Rating | IP65 |
| Application/Usage | Outdoor |
| Cabinet Type | MS |
| Refresh Rate | ≥3840 Hz |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage/Application | Advertising |
| Installation | Pole Mount |
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Voltage | 240 V |
Minimum order quantity: 10 Sq ft
Shaik Sharoz Ali (CEO)
Bitmap Active Pixel
First Floor, 1-7-144/A, Krishna Complex, Musheerabad Main Road Bakaram
Hyderabad - 500020, Telangana, India