Providing you the best range of pole outdoor led video screen and led screen display with effective & timely delivery.
₹ 5800 / Sq ft Get Latest Price
| Application | Outdoor |
| Pixel Pitch | 4 mm (P4) |
| Color | Full |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Brightness | ≥ 5000 nits |
| Shape | Rectangle |
| Refresh Rate | ≥ 3840 Hz |
| Module Size | 320x160 mm |
| Usage/Application | ADVERTISING |
| IP Rating | IP65 |
| Maintenance Type | Rear Access |
| Controller Brand | Huidu |
| Body Material | Metal |
| Country of Origin | Made in India |
Shaik Sharoz Ali (CEO)
Bitmap Active Pixel
First Floor, 1-7-144/A, Krishna Complex, Musheerabad Main Road Bakaram
Hyderabad - 500020, Telangana, India